hodowla psów rasy Chart Angielski Whippet
"Whippety są jak orzeszki, jak weźmiesz jednego, nie możesz przestać, chcesz mieć ich więcej!" - Bo Bengtson
Tylko Ty FCI, Hodowla Psów Rasy Chart Angielski Whippet, hodowla Whippetów, Warszawa

O nas

 

Psy od zawsze są moją pasją. Pierwszym psem kupionym zaraz po naszym ślubie w 1996 roku był sznaucerek miniaturowy „Aksel” SUPER PEPER OF Samantino Polonica.

Whippety zagościły w naszym domu na początku 1999 roku. Najpierw suczka „Ksena” RIO BETI Adamus, potem „Lando” ORLANDO Lazarus. Wtedy pomyśleliśmy że warto hodować takie piękne psy jakimi są whippety i tak powstał pomysł hodowli psów rasowych pod przydomkiem „Tylko Ty”. Pierwszy miot urodził się w styczniu 2001 roku.

Potem spełniły się marzenia o domu, który udało się nam wybudować i po przeprowadzce na podwarszawską wieś do stadka dołączyła podhalanka „Ondra” HARENDA-BUKSA Filos.

W 2004 roku sprowadziliśmy z Irlandii suczkę whippetkę „Mimi” Barnesmore HOCUS POCUS spełniając kolejne marzenie o doskonałej, świeżej krwi w tej rasie w Polsce.

Na jesieni 2004 roku w domu urodziły się małe whippety, potem kolejne u  przyjaciół na tzw. warunkach hodowlanych itd. I tak nasz dom zaczął żyć psim rytmem. Planujemy ambitne krycia w kraju i za granicą, ale jest dla nas najważniejsze, żeby psy wychodzące z naszej hodowli były zdrowymi, radosnymi maluchami, nauczonymi zasad życia w ludzkiej i psiej rodzinie. Bardzo pomagają nam w tym trzej synowie: Jaś (14 lat), Staś (11 lat) i Kajetan (3 lata).

Liczne kontakty z hodowcami z całego świata oraz obecność na wystawach w Europie i Ameryce, sprawiły, że w sercu i w głowie nasz typ idealnego whippeta zmienił się.

Moim marzeniem i celem jest wyhodowanie linii whippetów, które charakteryzowałyby się dobrze zbalansowanym, długim ciałem o płynnych liniach i głębokim kątowaniu tyłu, mocną kością, pełną klatką piersiową i długą, elegancką szyją ze szlachetnie wyrzeźbioną, piękną głową  o dużych, ciemnych oczach oraz cudownie przyjacielskim temperamentem. Mam nadzieję, że irlandzko-angielska krew naszych suczek w połączeniu z liniami skandynawsko-amerykańskimi pomoże mi spełnić to marzenie.

Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące ras, które mamy.

 

Justyna i Zbigniew Szopa

Wola Polska
tel.: +48 609 609 631
e-mail: justyna.szopa@poczta.fm